Kariyer Olanakları

Son on yıl içerisinde birçok ülkenin finansal sektörleri benzersiz bir büyümeye sahip olmuş ve finansal sistemin sayısız alanında kariyer olanakları ortaya çıkmıştır. Avrupa ve başka yerlerdeki para piyasalarının entegrasyonu ile yeni iş olanakları sağlanmıştır. Ekonominin imalat ve servis sektörlerinde finansal analiz gittikçe teknik hale gelmiştir. Bu gibi nedenlerle firmalara uygun olan alternatif finansal gereçlerin kullanım alanları hızla büyüyerek bu gibi gereçleri kullanma ve uygulama becerisi olan çalışanlara olan talebin artmasına yol açmıştır.

Programın öğrencilere sunduğu olanaklar

Program öğrencilere hayatlarının geri kalan kısmında değerli niteliklere sahip olma özelliğine yatırım yapmalarını sağlamaktadır. Endüstriyel, ticari ve akademik hayatta gelişmiş finansal bilgileri uygulama yeteneğine sahip olan matematikçilere gittikçe artan bir talep vardır ve bu programla öğrencilere bu alanda ilerlemeleri için geniş bir alan açılmış olmaktadır.

Bu program mezunlarına gelecekte iş imkanına olasılık vermenin yanısıra öğrencilere problemlerin nasıl analiz edileceği özenli, yapıcı ve yararlı bir tarzla öğretilmesini sağlamaktadır. Bu da programı daha yararlı hale getirmektedir. Ayrıca öğrencilerin finansal problemlerin değerlendirilmesinde kuramsal ve deneysel araştırmanın katkısını ölçme yeteneğini geliştirmektedir. Programda, finansla ilgili en ileri sayısal, deneysel ve kuramsal gereçlerin kullanılması ve uygulanması öğretilmektedir. Programın bitimiyle öğrenciler finansta kendi başlarına derin bir araştırma yapabilmek için gerekli her şeyi öğrenmiş bir şekilde ayrılacaklardır.